Az edzők között Dárdai győzött, Tusup második lett
Az edzők és a szövetségi kapitányok összevont kategóriájában Dárdai Pál korábbi magyar szövetségi kapitány, a német élvonalbeli Hertha BSC labdarúgócsapatának trénere győzött, megelőzve két úszóedzőt, a Hosszú felkészülését irányító Shane Tusupot és a Cseh edzéseit vezető Plagányi Zsoltot.
„Amikor átvettem a válogatottat, azt ígértem, hogy egy jó alapot adok, de ez csak azért sikerült, mert mindenki, a szurkolók és a média is hozzátette a magáét” – mondta Dárdai Pál, aki internetes kapcsolaton keresztül köszönte meg a díjat. „A slusszpoén Bernd Storcknak maradt, az ő érdeme, hogy szépen végigvitte a csapatot a selejtezőkön” – tette hozzá.
A csapatok versenyében a férfi labdarúgó-válogatott nyert, amely 44 év után jutott ki ismét az Európa-bajnokságra. A lengyelországi divízió I/A-s vb-ről a legjobbak közé feljutott férfi jégkorong-válogatott második lett a voksoláson, míg a kontinensviadalon 28 esztendő elteltével szerepelt és a csoportjából bravúrosan továbbjutott, végül 12. helyen zárt női röplabda-válogatott kapta a harmadik legtöbb pontot.
Király az év futballistája, Priskiné az év gólja
Az év futballistájának a válogatott kapusát, Király Gábort választották a sportújságírók. A fogyatékos sportolók között a férfiaknál Gelencsér Róbert atléta, a nőknél Gyurkó Alexandra úszó, az edzők között Galambos Zsolt kosárlabdatréner, a csapatoknál pedig a férfi speciális olimpiai kosárlabda-válogatott lett a legjobb.
Az év góljáról tíztagú zsűri döntött, a díjat Priskin Tamás labdarúgó vehette át a norvégok elleni Európa-bajnoki pótselejtezős párharc visszavágóján szerzett találatáért.
A gálán átadták a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) életműdíját, amelyet a legendás sportriporter, Szepesi György vett át Csányi Sándortól, az MLSZ elnökétől. A másik életműdíjas az Egyesült Államokban dolgozó Károlyi Béla, akinek tanítványai kilenc olimpiai bajnoki címet nyertek tornában.